Chromatické lyry na prodej
Ateliér Délos nabízí kompletní řadu moderních chromatických lyr na prodej - od malých sopránových lyr vhodných pro děti a začátečníky až po velké koncertní nástroje, které splňují požadavky profesionálních hudebníků.

Nabízené nástroje navrhujeme a vyvíjíme v úzké spoluprácí s dílnou Rostislava Antona, vždy s cílem najít co možná nejkrásnější zvuk i podobu moderní lyry.

Všechny lyry z naší kolekce jsou dodávány s moderním celotónovým uspořádáním strun.

Máte-li zájem o informace o cenách, dostupnosti a způsobu objednání, prosím kontaktujte nás.
Solo lyra

Sólová lyra je dlouho vyvíjeným a osvědčeným nástrojem s jasným a vyváženým zvukem, který uspokojí i velmi náročné hráče. Přestože je lyra relativně lehká a snadno přenosná, její rozsah dosahuje plných čtyř oktáv, což je výjimečné ve srovnání s lyrami podobných rozměrů. Nástroj v sobě spojuje přednosti sopránové i altové lyry a dokonce překračuje možnosti kytary, pokud jde o rozsah. Akustické vlastnosti ve středních a vysokých polohách jsou srovnatelné i s koncertními nástroji. Solo lyra je dobrou volbou pro vážné zájemce o studium sólové hry a své uplatnění najde i jako nástroj koncertní.

49 strun - rozsah E - e’’’
Typické provedení: smrk / javor, jasan, dub

Altová lyra

Altová lyra je nejmenším nástrojem umožňujícím hru v basovém rejstříku. Výborně se tak uplatní jako menší basový nástroj ve skupině, ale vzhledem k svému rozsahu téměř čtyř oktáv je vhodná i pro i sólovou hru. I přes menší velikost a příznivou cenu má lyra výborné zvukové vlastnosti v celém rejstříku od hřejivých basových tónů až po stříbřitě jasný zvuk v nejvyšších polohách. Altová lyra je výbornou volbou pro začínající hráče, kteří hledají kvalitní a zároveň cenové dostupný nástroj.

45 strun - rozsah E - c’’’
Typické provedení: smrk / javor, jasan

Sopránová lyra

Sopránová lyra je ideální volbou pro začátečníky a hráče, kteří hledají lehčí a snadno přenosný nástroj. Důmyslně navržený tvar umožňuje snadné držení a i přes své menší rozměry má lyra velmi dobré akustické vlastnosti. Vyniká velmi jasnými tóny ve vysokých polohách a její zvuk má celkově světlejší charakter. Nejhlubší rejstřík s měkčí a teplejší barvou zvuku obsahuje celou malou oktávu a rozšiřuje tak zvukové vlastnosti lyry i možnosti hry. Sopránová lyra je celkové vyvážneým nástrojem s příjemným, typicky lyrovým charakterem tónů v celém rozsahu.

41 strun - rozsah c - e’’’
Typické provedení: smrk / javor, jasan
Malá sopránová lyra

Malá sopránová lyra je nejmenším a nejdostupnějším nástrojem z řady chromatických lyr. Je velice vhodná pro menší děti, ale může být i dobrou volbou pro dospělé, které lyra oslovila, ale zatím váhají s pořízením dražšího nástroje. Díky svým malým rozměrům, nízké hmotnosti a velice příjemnému zvuku je malá sopránová lyra nástrojem, který může být dobrým společníkem doma i na cestách.

35 strun - rozsah e - d’’’
Typické provedení: smrk / javor
Koncertní lyra

Koncertní lyra je mistrovský nástroj s výjimečným zvukem a skvělými resonančními vlastnostmi. Je výsledkem dlouhodobé spolupráce zkušeného stavitele nástrojů a profesionálního hráče na lyru. Do těchto nástrojů se vždy snažíme vkládat to nejlepší, čeho lze ve výrobě lyr dosáhnout. Pečlivě vybrané dřevo spolu s jeho kvalitním řemeslným i uměleckým zpracováním a použitím inovativních technologií konstrukce dává nástroji vyniknout po stránce zvukové i vizuální. Promyšleným ergonomickým tvarem i jedinečnými zvukovými vlastnostmi uspokojí koncertní lyra i ty nejnáročnější hráče.

Koncertní lyry nabízíme ve dvou velikostech. Velká koncertní lyra s 61 strunami a rozsahem 5 oktáv nabízí plný a bohatý zvuk v celém rozsahu bez jakýchkoliv kompromisů. Malá koncertní lyra s 53 strunami a standartním rozsahem typickým pro koncertních lyry si zachovává většinu předností svého většího sourozence, avšak v o něco kompaktnější a přenosnější formě.

61 strun - rozsah G#, - g#’’’
53 strun - rozsah C - e’’’
Typické provedení: západní červený cedr / javor, palisandr, mahagon